Diagnostika a léčba zákalů

Šedý zákal

Ve většině případů vzniká šedý zákal (katarakta) na základě změn souvisejících s věkem. Pokud vám při vyšetření zraku v oční ordinaci zjistíme šedý zákal, můžeme postupovat konzervativně (pravidelné oční kontroly), v jiných případech stupeň zakalení vaší nitrooční čočky vyžaduje chirurgickou léčbu (operaci šedého zákalu).

Šedý zákal nepodceňujte, ve světě je katarakta z 50 % příčinou slepoty. Odhaduje se, že jejím vlivem ztratí ročně zrak 20 milionů lidí. Mezi rizikové faktory patří zvýšená expozice UV paprskům, nevhodná strava, cukrovka, vysoký krevní tlak a oxidativní procesy (kouření a alkoholismus).

Zelený zákal

Glaukom je velmi zrádným onemocněním. Nebolí a často vás netrápí žádné příznaky. A přesto způsobí odumírání zrakového nervu. Je tedy velmi důležité ho včas diagnostikovat, abychom ho mohli začít včas léčit, a tím zabránit jeho dalšímu rozvoji a zhoršení zraku.

Hlavní příčinou vzniku zeleného zákalu bývá vysoký nitrooční tlak, ale faktorů, které se na vzniku onemocnění podílejí, je celá řada. Například úraz, genetika, cukrovka nebo dlouhodobé užívání kortikosteroidů.

V našem očním středisku používáme bezkontaktní tonometr, perimetrické vyšetření a následně sledujeme změny zrakového nervu pomocí OCT přístroje. Zpočátku se glaukom léčí očními kapkami, které snižují nitrooční tlak a chrání oční nerv. U závažnějších forem nemoci je nutná operace, která zlepší odtok nitrooční tekutiny nebo sníží její tvorbu.

 

Chci se objednat

                              

 

             Pro Vaše nové brýlové čočky získáváte

prémiovou garanci - pojištění.

Akce na multifokální brýlová skla Varilux – při jejich výběru získáte DRUHÝ pár brýlových čoček za 2 Kč (cenové zvýhodnění pro vás 50%) a TŘETÍ pár také za 2 Kč (cenové zvýhodnění 67%). Vybrané brýlové obruby za jednotnou cenu 1 Kč.

Akce při výběru dětských brýlí – DRUHÝ pár brýlových čoček za 2 Kč (cenové zvýhodnění pro vás 50%) a TŘETÍ pár také za 2 Kč (cenové zvýhodnění 67%).