Vyšetření, předpisy brýlí pro děti

Díky úzké spolupráci očního lékaře, optometristy a očního optika v Avilo Medioptik se můžete spolehnout na komplexní péči o zrak vašich dětí na jednom místě. Určitě oceníte, že nemusíte s dětmi cestovat na různá místa.

Zhotovení kompletních brýlí provádíme ve vlastní dílně nejnovějším brousícím přístrojem Mr. Blue 2.0.

Děti milují naše brýle

U nás si děti dokonce mohou nechat vytetovat přímo na brýlová skla svůj oblíbený obrázek nebo monogram! Nošení brýlí bude pro vaše děti o moc zábavnější. Gravírování na brýlovou čočku v hodnotě 500 Kč mají naši zákazníci od nás jako dárek zcela zdarma!

Nepodceňujte péči o dětský zrak

Více než 80 % informací z okolního světa získáváme pomocí očí. Díky korekci zraku vaše dítě nejen lépe vidí, ale brýle jsou také léčebnou pomůckou, která působí jako prevence vzniku šilhání a tupozrakosti.

Problémy se zrakem u dětí mohou negativně ovlivnit nejen jejich zdraví, ale také školní výsledky. Odborníci z našeho očního centra Avilo Medioptik každoročně bezplatně vyšetřují zrak dětem v mateřských školkách měst Holice a Skuteč a z celkového počtu vyšetřených dětí bylo zjištěno přibližně 20 % očních vad!

Miminka čeká první oční vyšetření už v porodnici a od svých tří let by děti měly podstoupit každé dva roky preventivní prohlídku. Zbavte je předtím strachu tak, že si spolu zahrajete na návštěvu očního lékaře.

Střídavě dítěti zakrývejte oči a hrajte si tak na „piráty“. K rutinnímu vyšetření očí a očního pozadí a očních vad je zapotřebí aplikovat oční kapky. Je také nutný blízký kontakt zdravotnických přístrojů s okem. Před první návštěvou u očního lékaře tedy občas kápněte dítěti do oka dětské kapky, aby se odstranil jeho strach z kapání.

Kdy byste měli jít s dětmi na preventivní oční prohlídku?

Kontrola zraku je běžnou součástí pravidelných prohlídek u pediatra, ale ohrožené skupiny dětí (s genetickou zátěží nebo nedonošené) by měly vyšetření absolvovat i častěji. Stejně tak při zjištěné funkční oční vadě tupozrakosti (amblyopii). Pokud není tupozrakost včas odhalena a léčena, může dítě navždy přestat postižené oko správně používat.

Malé děti se při vyšetření cítí bezpečně, když sedí svému rodiči na klíně. Nejlepší je, když své dítě objednáte na dobu, kdy se dobře soustředí a může tak spolupracovat. Každému malému dítěti věnujeme velmi individuální péči s velkou trpělivostí.

Podle věku dítěte volíme přístroj pro vyšetření jeho očí. Nejjednodušší je PlusOptixA12, nejsložitějším přístrojem je certifikovaný Retinomax K plus. Podle toho, jak dítě spolupracuje, můžeme použít i obrázkové, „hrabičkové“, písmenkové nebo číselné optotypy.

Bojíte se, aby vaše dítě nerozbilo brýle při radostném hraní? Můžeme vám nabídnout nerozbitné brýlové čočky s antireflexní vrstvou, která chrání vývoj dětských očí.

Ortoptické cvičení

Potřebujete s dítětem ortopticky cvičit jeho oči? Nabízíme vám služby ortoptické sestry v našem zařízení nebo denní intenzivní výcvik ve specializované mateřské školce s oční třídou.

 

Chci se objednat

                              

 

             Pro Vaše nové brýlové čočky získáváte

prémiovou garanci - pojištění.

Akce na multifokální brýlová skla Varilux – při jejich výběru získáte DRUHÝ pár brýlových čoček za 2 Kč (cenové zvýhodnění pro vás 50%) a TŘETÍ pár také za 2 Kč (cenové zvýhodnění 67%). Vybrané brýlové obruby za jednotnou cenu 1 Kč.

Akce při výběru dětských brýlí – DRUHÝ pár brýlových čoček za 2 Kč (cenové zvýhodnění pro vás 50%) a TŘETÍ pár také za 2 Kč (cenové zvýhodnění 67%).