Sluneční brýle

Mýtem je, že před slunečními paprsky chrání jen tmavá skla. Přitom vás mohou chránit i čiré brýlové čočky! Záleží na UV-A a UV-B vrstvě. Nepodceňujte ochranu zraku před UV zářením! Když se budete slunit bez slunečních brýlí, může vás začít trápit zánět spojivek, onemocnění spojivky (pterygium), případně ztráta průhlednosti rohovky. A při častém pobytu na sluníčku bez ochrany zraku si můžete přivodit i šedý zákal čočky (kataraktu).

Oblíbenou volbou jsou samozabarvující brýlová skla Transitions, která jsou uvnitř v místnosti čirá a venku tmavá. Vždy se dokonale přizpůsobí světelným podmínkám. Takže nemusíte venku nasazovat klasické sluneční brýle.

Skvělé na léto jsou také zrcadlová brýlová skla Xperio.

Pro ještě lepší viditelnost mohou být sluneční brýle opatřeny antireflexní úpravou nebo polarizačním filtrem, díky kterému můžete vidět i pod vodní hladinu. Proti modrofialovému světlu chrání speciální vrstva Crizal Prevencia. Při koupání v bazénu nebo v moři budete za hvězdu.

 

Obraťte se na nás

Od 25.2.2021 dle Ministerstva zdravotnictví je vydáno mimořádné protiepidemické opatření pro zdravotnické ambulantní zařízení - stanovuje povinnost nosit respirátor bez výdechového ventilu FFP2/KN 95 nebo 2 přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky. 

 

 

Právě jsme pro vás spustili novou verzi webových stránek. Doufáme, že se zde snadno zorientujete a najdete všechny potřebné informace.

Akce na multifokální brýlová skla Varilux – při jejich výběru získáte DRUHÝ pár brýlových čoček za 2 Kč (cenové zvýhodnění pro vás 50%) a TŘETÍ pár také za 2 Kč (cenové zvýhodnění 67%). Vybrané brýlové obruby za jednotnou cenu 1 Kč.

Akce při výběru dětských brýlí – DRUHÝ pár brýlových čoček za 2 Kč (cenové zvýhodnění pro vás 50%) a TŘETÍ pár také za 2 Kč (cenové zvýhodnění 67%).